Máte z toho husí kůži, chcete se vrátit na hlavní stránku?
Tímdlenc zpátky na titulní stranu.
EGIHO DENÍK
Prosinec 2007

Archiválie a jiné relikviózní kecy ...

*** Nezapomeňte obzvláště při prázdninovejch cestách: Pozor, tohle jsou placené stránky !!! ***
(Více informací zde ...)Měl bych ...

Já vím, já vím ...

Vodkaz nafurt

Pátek, 28.12.2007 ... Goro, bílý pes ...

Ťapince Modrý Skrček odmítl nastartovat. Furt mrzne jako kráva (venku - počasí, nikoli Ťapinka).

Spravovali vejfuk a Skrček stál tejden na mrazu.

Ťapince Skrčka startuji za pomocí kabelů a moje první kroky míří do Tesca, kde krom poživatin a jiných náležitostí kupuju nabíječku autobaterií. Skoro takovou, jakou má soused Vyhlídka a která se mi při minulém incidentu tolik osvědčila (já koupil jen s o něco větším nabíjecím proudem na 55 Ah baterie).

Soused Vyhlídka mi laje za moji marnivost, řka, že on si svoji nabíječku do hrobu nevezme, že jsem si ji mohl kdykoliv půjčit. Neznám sice obsah jeho záhrobního zavazadla, ale mám úctu ke stáří a nebudu ho páčit z pelechu, kdykoliv kterýkoliv z těch našich přibližovadel nenastartuje.

Navíc nabíječka v komoře (byť ještě nová a nevybalená) má takový ten charakteristický efekt, že od té doby startuje všechno dobrovolně a takřka s nadšením.

Asi jako když na poličku na dohled od PC umístíte kladivo.


Pes. Bílý. Jménem Goro, jak se ozývá někde zpoza zatáčky.

Na konci chodníku stojí Goro, bílý pes. Akita inu. Japonský bílý pes. Goro, no.

Stojí, kouká.

Nic neříká, němá tvář. Jenom čučí. Na mne, na Ťapinku, na naše dva psy. Jako by se nemoh rozhodnout, jaký postoj k nám zaujmout.

"Počkej chvilku, necháme je přejít," dí Ťapinka. "To je Japonec. S těma je blbá domluva a uměj se prát ..."

Vodkaz nafurt

Čtvrtek, 27.12.2007 ... DOD ...

Ťapinka si vyzvedla vlastní auto ze servisu. Heúréka. A že těch pohotovostních případů za Vánoce měla ... no, asi půl mojí nádrže.


HC Kometa Brno uspořádala pro své fanoušky "Den otevřených dveří".

Zapsat si pro příště:

"Hele, a neměl bych se tam třeba stavit udělat pár snímků?" ...

... to je naprosto pitomá formulace.

Vodkaz nafurt

Úterý až středa, 25.-26.12.2007 ... Rodinná ...

Přijeli Ťapouši.

Rodinná návštěva.

Pro nezúčastněné nic veselého, nic zajímavého.

Vodkaz nafurt

Pondělí, 24.12.2007 ... Štědrodeň ...

Hned ráno Ťapinka píčuje, že Štědrej Den v kuchyni s autobaterií a výparama z elektrolytu trávit nehodlá. Je divná.

Jinak - mně Ježíšek naježil (mimo jiné, tohle je nejnejnejlepší) mikinu. Mikinu, jako má Pepé. Já po ní pošilhával už dřív, než k ní Pepé přišel, ale na Pepém jsem mohl Ježíškovi demonstrovat konkrétní typ, vysvětlit mu, který pingpong to prodává, v kterém patře obchodu, na kterém stojanu a za kolik peněz. Z takovéto specifikace se Ježíšek dost blbě vycukává.

Je to sice OEM verze od pana Ping-Ponga, ale kamuflážní vzor "lámaná skála" á-la Wehrmacht.

Moc pěkná. Asi jsem byl hodnej.

Když se vžiju do obrácené pozice, kdy jsem za Ježíška já, mám velké mínus, neboť jsem Ťapince nadělil tričko, které jí je akorát. Vlastně dvě trička, která jsou jí akorát. U jednoho je to správně, u druhého, toho klíčového, je to špatně. To mělo bejt menší a obepnuté.

A jak já to mám jako vědět?

Jako by nebylo dost na tom, že umím své drahé polovičce koupit padnoucí svršky. Teď ještě abych se naučil kupovat malé, příště zase velké. No jo, no ...

Vodkaz nafurt

Sobota a neděle, 22.-23.12.2007 ... Nabíjím ...

Finišují připravy na Vánoce.

Většinu dárků jsem stihl nakoupit, neboť jsem je měl alespoň rámcově vymyšlené.

Stromeček křiváček letos zařídila Ťapinka, když jí ještě jezdil Skrček, na kapra si ode mne vyzvedla hotovost, aniž by jej zakoupila, s odůvodněním, že pětikilové nukleární hovado nesežerem do Velikonoc. Prý menší nikde nemají. Koupil jsem já ve městě. Tam jich měli plnej hen takovej ten demižon.

V neděli mi s odkazem na mráz odmítl nastartovat Všiváček, v tomto utkání startér na body drtivě vyhrál nad baterií.

Nejprve mi dali pár voltíků a ampérů ze svého wagenu sousedi (nevím, jak se jmenují, ale mají psa Sáru), při zahřátí už to chytalo, večer jsem si od ochotného souseda Vyhlídky zapůjčil nabíječku.

Hlavně, že onehdá v AutoĎASu měli místo kontroly baterie nejvíc napilno zvedat auto do luftu a mudrovat nad viklající se nápravou. Ach jo.

Vodkaz nafurt

Pátek, 21.12.2007

Začalo mrznout, pročež, jakkoliv to může znít paradoxně, Ťapinka uvařila motor. Inu, termostat.

Tedy odvezla vozidlo Modrého Skrčka do AutoĎASu, kde jej ponechala v péči ďas..., ehm, mechaniků. Nechť se mimo jiné podívají na ten výfuk, co jí už měsíc bimbá pod vozidlem, aniž by byl na kterékoliv straně ukotven a připojen k motoru.

S podotekem, že beztak budou Vánoce, tak že to prý nespěchá ... Ťapinka je dost hovno stratég.

Vodkaz nafurt

Čtvrtek, 20.12.2007

Neboť z ouřadu domovského už mám dovolenou, pohybuju se pracovně pouze mezi Hadrnictvím a ouřadem Vystrkov. Kurva drát.

Ale už jsem zakoupil i první vánoční dárek. Uznávám, že pro minimálně čtyři lidi to zatím není mnoho, ale je to na dobré cestě.

Vodkaz nafurt

Středa, 19.12.2007 ... První letošní konec a Kometa ...

Bylo načase pro nejbližší dobu udělat státní správě pápá. Rozeslal jsem krátký mail všem ouředníkům, že mi bylo ohromným potěšením s nimi v tomto kalendářním roce spolupracovat (ó já prolhaný), ještě spokojenější že však budu, pokud o nich uslyším až v roce 2008.


Zavčasu jsem si nechal potvrdit magickou prckartičku na sekretariátu Komety, tak, abych si ji na večer stihl nechat i zalaminovat.

Průkazky a různá funkční označení já rád. Aj třeba na Bitvě o Ořechov jsem měl pásku "Pořadatel". Pak se můžu pohybovat i tam, kam nesmí ostatní čumeráci, aniž bych byl brán jako příklad hodný následování.

Co já se budu furt s někým, kurva, dohadovat?

S částí maníků třeba z té ostrahy v Rondu už se znám od vidění, kejvneme na sebe a jeden druhýho si dál nevšímáme, jenomže vždycky se najde jeden novej nebo nastrčenej z jinýho stanoviště, kterej je zvědavej ...

A já mu mám něco vysvětlovat? Vypadá to, že buď lžu, nebo že na něj dělám machra, když ho posílám si to ověřit kamsi na vedení klubu.

Bumážka je bumážka.

A taky, že jo ...

Špacíruju si takhle s foťákem zase kolem střídačky hostí (tam je o metr nebo metr a půl víc místa na kraji), načež se cca v půlce druhé třetiny přižene důležitý ochránce - vyšší hodnost, neboť mu dali i vysílačku. Asi ňákej henten koordinátor.

"A vy máte nějaký povolení se tady pohybovat?"

"Jo. Tadyhle ..."

Vrazím mu ještě teplou průkazku pod nos, on si ji proštuduje, přikývne, že oukej a jde si zase po svým. Já taky. Oni jsou dupaní, aby jakékoliv neakreditované živly eliminovali, po mně se chce zase výsledek - fotky. On dostál svým pokynům, já taky, hovor jsme eliminovali na nezbytné minimum, což byl účel hry. Já jsem spokojen.

Brno na domácím ledě slavně porazilo Třespíč 5:2.

Jenom mi bylo líto brankáře hostí Nedvídka, který dostal dělovku od modré čáry plným zásahem do masky a z ledu byl odnesen. Já stál přímo vedle něj, když na střídačce mžikal a snažil se probrat a vzpamatovat z otřesu. Nakonec byl za asistence lékaře odveden do kabin. Podle posledních informací je snad v pořádku.

Ve druhé přestávce mělo svůj prostor předání šeku z vánoční sbírky představitelům jakéhosi fondu pro léčení poruch krve, fanoušci mezi sebou vybrali 25000,- Kč (tedy kromě mne, já se o tom dozvěděl až při fotografování toho předávání), vedení klubu částku o 100% navýšilo. A pro jakési nemocné parchantéros sbírka plyšáků.

V praxi to vypadalo tak, že šéf klubu a šéf fanklubu předali symbolický šek zástupcům špitálu, já to fotil přímo na ledě a kolem hlav nám svištěli plyšáci. Zasypaná ledová plocha. Několik pytlů jich nakonec bylo.

Ještě do konce zápasu se sem tam zjevil někdo s plyšákem zatoulaným, co na led nedoletěl. Tu jednoho medvídka (neplést s Nedvídkem, ten už byl v šatně v péči lékařů) donesl chlap z ochranky, tady divák poslal po rozhodčím kočičku, ve výstroji na střídačce se skrývali žirafa a hroch a i já jsem odhalil jakéhosi lachtana kdesi za hrazením.

Však se podívejte sami.

Brno - Třebíč

Vodkaz nafurt

Do úterý 18.12.2007 včetně ...

Můžu se z toho všeho posrat. Práce (včetně příprav inovací) na několika frontách, do toho chabrus máti, to je zase věc ...

Ještě alespoň, že s hokejem si na mne delší dobu nevyvzpomněli.

Sice mi už před časem přišla PRESS průkazka, ale doteď ji nemám orazítkovanou, osazenou fotografií a zalaminovanou.

Třikrát jsem dnes (v úterý) jel kolem Ronda při pendlování mezi různými státosprávními ouřady, Hadrnictvím s.r.o. a dalšími o předvánoční zábavu se mi starajícími institucemi. Jen jsem s uspokojením kýval hlavou. V novém roce by mohlo býti lépe třebas. Prckartu si nechám oštemplovat, třeba si i nějaké to utkání vezmu dobrovolně.

Ve 22:00 mi napsal kolega hlavní fotograf, jestli bych nebyl tak hodnej a nevzal zítřejší zápas. Kurva.

Vodkaz nafurt

Pátek, 14.12.2007 ... IT legenda ...

"Já bych vás potřeboval," dí mi večer do telefonu můj nadřízený z Hadrnictví, s.r.o., "já tady v Olympyji na jedné z prodejen mám problém. Mám tady novej snímač čárovýho kódu, už mi u tohoto samého počítače fungoval, teď mi ale počítač píše, že zařízení nekomunikuje a vypršel časový limit pro spojení s ním. Neměl byste cestu okolo?"

"Cestu okolo? NIKDO normální nemá cestu JEN TAK OKOLO Olympyje."

Pravda, až teď zpětně jsem si vzpomněl na Al-Rouru a Bobše, ale abych se vyhnul po včerejšku otázkám stran jejich normálnosti, podotýkám znovu, že už dva dny bydlí v Brně, pročež už ani oni jen tak kolem Olympyje nejezdí.

Nicméně pan nadřízený měl štěstí v neštěstí, neboť jsem měl cestu na D1 směrem na Prahu (sraz s bývalou manželkou v hospodě v Rapoticích), pročež jsem mohl zvolit trasu přes město směrem na Bratislavu, otočit se v Olympyji, vrátit se pak ten kousek a uhnout na tu déjedničku. S minimální zajížďkou. Co bych pro chlebo... penězodárce neudělal, že?

Přijedu, kouknu, ostatní USB zařízení fungují, pohroužím se pod pult, zkontroluju, jestli dráty vedou odněkud někam ... jenom jedna neosazená díra na mne líně mžourá ...

"Aha, aha, a co takhle napájení, pane inženýre, kdybychom zkusili snímači připojit?"

Vezmu adaptér, připojím ke snímači, druhý konec do zásuvky. Okno na obrazovce zablekotá cosi o novém HW připraveném k použití. Nechám ho to vyzkoušet, funguje. Balím, odjíždím.

Jeden z nejlepších mých servisních zásahů. Z takovýchto se pak rodí ty IT legendy.

Vodkaz nafurt

Čtvrtek, 13.12.2007 ... Brno je zlatá ves ...

Brno je jedna velká dědina. Tvrdí to zlí jazykové, tvrdí to i hodní jazykové, totéž říká pragocentrista, ostravak i brněnské patriot.

Další potvrzení ...

Allora s Bobšem se přestěhovali do Brna. Včera, jestli jsem to správně pochopil.

Dnes jsem je už potkal.

V Kradefurtu v Kéniku u kafe.

Možná za to částečně může ta jejich perverzní záliba v chození na kávu do supermarketů, kam si ostatní v osm večer chodí leda tak kupovat večeři.

Kdyby chodili jako normální lidi do normálních kaváren, potkal bych je až příští týden.

Vodkaz nafurt

Středa, 12.12.2007 ... Zas rok f prdeli ...

Ano, jak mnozí bystří čtenáři již odhalili, měl jsem narozeniny.

Coby první toho dne mi to připomněly sextretářky v práci.

Čímž se vysvětlil i fakt, že se mi od rána klepal v kapse telefon kvůli nějakejm KTZ (někdy mylně nazývanejm SMS), který jsem ovšem v danou dobu - ranní dopravní špička - neměl za volantem nejmenší náladu číst. Takto jsem zůstal v oné blahé nevědomosti až do oněch čtvrt na deset.

Za projevenou soustrast všem děkuji.


Mimo jiné jsem při této příležitosti od Ťapinky obdržel bonboniéru s tajuplným názvem "Ořechy s celými orechmi".

Bonboniéra "Ořechy s celými orechmi" ...

A přitom to nejsou ořechy s orechmi, nýbrž oříšky zalité v čokoládě.

Já vím, darovanému koni koukat na chrup ni v nejmenším nehodlám, ostatně je to v tomto výrobním provedení i dobré.

Ale ... tak si tak říkám, jestli oni to v těch čokoládovnách s úsporností v dvojjazyčných názvech nepřehání?

Vodkaz nafurt

Pondělí a úterý, 10.-11.12.2007 ... Hnus předvánoční ...

Makám jak barevnej, vzdělávám se, cca tisíc lidí po mně chce cca tisíc kokotin. Do Vánoc. Se ví ...

Proč si někdo na nějakej termín nevymyslí třeba 23. února?

V mezičase ještě vozím máti jak cvičenýho medvěda po doktorech a začínám toho všeho mít akorát tak dost.

Vodkaz nafurt

Víkend, 08.-09.12.2007 ... Ťapinčin havelok ...

Abych měl o víkendu víc klidu, šije si Ťapinka celou sobotu a neděli na šicím stroji nový dres na tanečky.

V pauzách otravuje jinak.

Ťapinčin hula-hula havelok ...

Vodkaz nafurt

Pátek, 07.12.2007 ... AutoĎASí nápady ...

Nechal jsem si vyměnit olej v AutoĎASu. A proklepnout baterii, poštelovat klínovej řemen, zkontrolovat, co je ještě napadne.

Přičemž jsem se dozvěděl, že mi auto chlastá olej a že s litrem v oběhu se jezdí blbě (jako bych to nevěděl), že se mi hejbe zadní náprava, díky čemuž auto nedrží stopu (tak vím aspoň důvod, já to bral jako fakt), z převodovky chčije olej (a kdy já už jsem jim to říkal?), zadní tlumiče by taky rády viděly šroubovák a klíč zblízka a každopádně bude potřeba před jarní návštěvou STK cosi urobit s mírně ohnilými prahy, blatníky a dveřmama vod kufra. Že jako když je vidět skrz, nepůsobí to na kontrolory dobrým dojmem.

Nejlepší by prý byla "oprava výměnou". Ať jdu a koupím si nový, přinejhorším nový starý.

Sice už jsem kdysi jednu chvíli uvažoval, že bych vyměnil Felicii Kombi za Felicii Kombi - novější, zachovalejší, ale nějak jsem si na toho Všiváčka zvykl.

Ostatně - však jsou autoopravna, tak by měli mít radost, že budou moct opravovat, a ne takovýhle kecy. No ne?

Vodkaz nafurt

Čtvrtek, 06.12.2007 ... Na guláš, na guláš ...

Dělám opět opožděného čerta. Ne tak, že bych byl opožděný já, ale jestliže dělám čerta pro parchantéros z plaveckého oddílu pod taktovkou Žufiho a Sani (tedy plavecký oddíl je pod taktovkou Žufiho a Sani, nikoli, že já dělám čerta pod taktovkou Žufiho a Sani, alespoň to tak nebylo myšleno, přičemž na fakt, že ve skutečnosti vlastně i dělám čerta pod taktovkou Žufiho a Sani, jsem přišel právě v momentě, kdy jsem jej tady začal popírat), tedy jestliže dělám čerta pro parchantéros z plaveckého oddílu pod taktovkou Žufiho a Sani, je třeba působení čerta, jakož i ostatních výchovných elementů, přizpůsobit době, kdy se plavecký oddíl pod taktovkou Žufiho a Sani sejde, tedy přinejmenším v tom případě, že Žufi a Sani nerozhodnou, aby se kvůli čertu a ostatním výchovným elementům plavecký oddíl pod jejich taktovkou sešel v jiný termín. Což se nestalo. Pročež jsem opožděný čert. To mne avšak nemrzí, neboť mám spoluopožděné ostatní výchovné elementy.

Ostatní výchovní elementi byli rozhodně lepší a erudovanější, než loni, kdy Mikuláš jenom tak mektal.

Tento Mikuláš se po mně oháněl berlou a hřímal: "Odstup, sílo pekelná," a anděl rval do spratků čokoládu pod tlakem. Tím nechci říct, že mne kdovíjak blaží, když se po mně někdo ohání berlou a hřímá, ale zas je to lepší, než když tam stojí jak jojo. S berlou si už poradím. Viděli jste někdy v historickém filmu souboj gladiátorů, jak jeden má meč a druhý třeba jenom řetěz? A ten s tím řetězem je obvykle kladný hrdina? A nakonec vyhraje? Tak ten, s tím řetězem, jsem byl tentokrát zase já.

Výsledek:

- Jedno harantě jsme svým pedagogickým umem donutili přeplavat celý bazén, přičemž doposud se dostal maximálně do půlky a dál tvrdošíjně odmítal. Jenže v té půlce jsem stál já, že jak zastaví, tak ho drapnu ...

- Cca 8x z deseti jsem zase slyšel básničku: "Mikuláš, na guláš ...", dva zbylí fňukali a nebyli schopni kloudné komunikace, čert jim musel napovídat a recitovat s nima. To je úroveň ...

- Regulérně se rozbrečel jenom jeden. A kdo ho asi musel chlácholit?

- Kupodivu vcelku bez protestů jeden pišišvor pominul fakt, že jsem ho vzal řetězem přes rypák, ačkoli byl hodnej, básničku recitoval jak drak, Mikuláš ho chválil a anděl mu nacpal i bonusovou čokoládu. Jenom holt stál v blbej moment na blbým místě. Ale co, aspoň se naučí, že život je kurva ...

- Při sprchování po divadelním výkonu a odstraňování kamuflážního krému M-97 se příště musím vyvarovat natlačení si sprchového gelu do oka. Takový gel má, svině jedna, docela výdrž.

Mikulášská (a čertovská) exhibice ... Mikulášská (a čertovská) exhibice ...

Foto Žufi - inžinýr. S tím nic nenadělá ani PhotoShop. Tedy s tím fotem, nikoli s faktem, že Žufi jest inžinýr. Ostatek galerie na páně Žufiho stránkách ...

Vodkaz nafurt

Středa, 05.12.2007 ... Vliv počasí na šunku ...

Ťapinka: "Co vlastně budeme doma večeřet?"

Já: "Je tam ještě ta šunka, tak by se možná měla spotřebovat, aby nepřišla k úhoně."

Marťan: "V tomhle počasí by vám šunka měla vydržet."

Ťapinka: "Což o to, u nás v ledničce je počasí vcelku konstantní ..."


Jak může být dnes u Marťanů v lednici?

"Předpověď počasí ... na většině území bude ... v tisíci metrech nad mořem pak ... a u Marťanů v lednici ..."

Vodkaz nafurt

Úterý, 04.12.2007 ... Zase telefon ...

A znovu to Hadrnictví, s.r.o. ...

Rekapitulace - půl minulýho tejdne jsem onanoval nad jejich vadným ISDN modemem, díky kterémuž jim na dvojprodejně nefungovala pevná linka a platební terminál v horní části. Z čehož byli pod vidinou mrzkých předvánočních zisků jacísi rozladění.

S velkou pompou se mi podařilo náhradní ISDN modem sehnat a na místo nainstalovat.

Do pondělka si s velkolepou šikovností přesekli jeden kabel tak, že jim přestala fungovat pevná linka a platební terminál na spodní části prodejny.

Zjištění - v dnešní době vypadá pravděpodobně divně, když potkáte známého/známou a z kapsy bundy vám kouká kroucený kabel od telefonního sluchátka.

Vodkaz nafurt

Pondělí, 03.12.2007 ... Telefon ...

Dostal jsem od Hadrnictví, s.r.o. služební telefon.

To by byla výhoda ...

... pokud by to nebyl už třetí v pořadí v mojí kapse.

Ach jo.

Vodkaz nafurt

 

A pokaváď má někdo extra zájem a nemá toho eště plný zuby, může si zavzpomínat na "starší zlatý časy":

05 / 2013, 04 / 2013, 03 / 2013, 02 / 2013, 01 / 2013, 12 / 2012, 11 / 2012, 10 / 2012, 09 / 2012, 08 / 2012, 07 / 2012, 06 / 2012, 05 / 2012, 04 / 2012, 03 / 2012, 02 / 2012, 01 / 2012, 10 / 2011, 09 / 2011, 08 / 2011, 07 / 2011, 06 / 2011, 05 / 2011, 04 / 2011, 03 / 2011, 02 / 2011, 01 / 2011, 12 / 2010, 11 / 2010, 10 / 2010, 09 / 2010, 08 / 2010, 07 / 2010, 06 / 2010, 05 / 2010, 04 / 2010, 03 / 2010, 02 / 2010, 01 / 2010, 12 / 2009, 11 / 2009, 10 / 2009, 09 / 2009, 08 / 2009, 07 / 2009, 06 / 2009, 05 / 2009, 04 / 2009, 03 / 2009, 02 / 2009, 01 / 2009, 07-12 / 2008, 06 / 2008, 05 / 2008, 04 / 2008, 03 / 2008, 02 / 2008, 01 / 2008, 12 / 2007, 11 / 2007, 10 / 2007, 09 / 2007, 08 / 2007, 07 / 2007, 06 / 2007, 05 / 2007, 04 / 2007, 03 / 2007, 02 / 2007, 01 / 2007, 12 / 2006, 11 / 2006, 10 / 2006, 09 / 2006, 08 / 2006, 07 / 2006, 06 / 2006, 05 / 2006, 04 / 2006, 03 / 2006, 02 / 2006, 01 / 2006, 12 / 2005, 11 / 2005, 10 / 2005, 09 / 2005, 08 / 2005, 07 / 2005, 06 / 2005, 05 / 2005, 04 / 2005, 03 / 2005, 02 / 2005, 01 / 2005, 12 / 2004, 11 / 2004, 10 / 2004, 09 / 2004, 08 / 2004, 07 / 2004, 06 / 2004, 05 / 2004, 04 / 2004, 03 / 2004, 02 / 2004, 01 / 2004, 12 / 2003, 11 / 2003, 10 / 2003, 09 / 2003, 08 / 2003, 07 / 2003, 06 / 2003, 05 / 2003, 04 / 2003, 03 / 2003, 02 / 2003, 01 / 2003, 12 / 2002, 11 / 2002, 10 / 2002, 09 / 2002, 08 / 2002