Máte z toho husí kůži, chcete se vrátit na hlavní stránku?
Tímdlenc zpátky na titulní stranu.
EGIHO DENÍK
Prosinec 2012

Archiválie a jiné relikviózní kecy ...

*** Nezapomeňte obzvláště při prázdninovejch cestách: Pozor, tohle jsou placené stránky !!! ***
(Více informací zde ...)



Pondělí, 31.12.2012

Vodkaz nafurt   

Neděle, 30.12.2012

Vodkaz nafurt   

Sobota, 29.12.2012

Vodkaz nafurt   

Pátek, 28.12.2012

Vodkaz nafurt   

Čtvrtek, 27.12.2012

Vodkaz nafurt   

Středa, 26.12.2012

Vodkaz nafurt   

Úterý, 25.12.2012

Vodkaz nafurt   

Pondělí, 24.12.2012

Vodkaz nafurt   

Neděle, 23.12.2012 ... Musí to bejt na Knap ...

Nadehnal mne v průběhu včerejška takovej náš pan Forrest Húska z Olympijského vejboru. Co já a Olympijskej vejbor? Znáte to, éSports všude bratry má ...

Prej že potřebuje sofort a štandopéde pár fotek. No, za peníze v Praze dům, říká se, v Praze ovšem potřebujou sehnat fotografa do provincie do Šalingradu, to je těžký pořízení, to leda tak za ty peníze, ale s jejich platební morálkou ... no uvidíme ...

Že prej vyfotit jednu takovou sportswoman. Že jako charitativní akce, Vánoce, předávání podpory mladejm a nadějnejm sportovcům.

A tak proč ne?

Zrovna od téhle se mi líbila ta historka z olympiády v Londýně, jak se vracela ze závodiště procházkou, načež ji zastavili nějací místní náhodní kolemjdoucí a ptali se, jestli je taky sportovkyň, v čem závodí, jak dopadla ... tak zpod trička vytáhla zlatou medaili a místní náhodní kolemjdoucí čuměli jak papež na šprcku v nočním stolku. Aspoň jsem měl příležitost jí to říct. Tedy to, že jsem se u té její historky geniálně pobavil, ne o papežovi a šprcce v nočním stolku.

Otázka - má papež noční stolek?



Kdyby někdo tápal, tak je to Mirka Knapková ...

Vodkaz nafurt   

Sobota, 22.12.2012


Slyšel jsem písničky, jak by autor chtěl být třeba prodavačem limonád,
ve Zverimexu prodávati slony, případně, co se zvířectva týče, býti kupříkladu hlídačem krav.
Proč nikdo neopěvuje prodavače kaprů?
Takové skvostné povolání.

Vodkaz nafurt   

Pátek, 21.12.2012


Jsem byl ještě přikúpit jakousi drobnost na hen oné Vánoce.
Vpodstatě jde o "backup", kdy jsem párkrát jen tak cvaknul bez většího rozmyslu digiťákem kolem sebe,
prioritně jsem si hrál s jedním starým analogem, což jsem ovšem převelice zkurvil
a z filmu mi za čtyři dny hraní nevyšlo prakticky skoro nic. Hm.

Vodkaz nafurt   

Čtvrtek, 20.12.2012

Vodkaz nafurt   

Středa, 19.12.2012

Vodkaz nafurt   

Úterý, 18.12.2012

Vodkaz nafurt   

Pondělí, 17.12.2012


Spojená redakční porada Komety a Zbrojovky. To bylo zas v álejích nablíto.

Vodkaz nafurt   

Neděle, 16.12.2012

Vodkaz nafurt   

Sobota, 15.12.2012 ... Ne zcela povedený trik na bezdéčko ...

Jedu se podívat do teho Vídňa za brůdrem. Je to fakt tristní, ale je to po roce. Akurát. Fakt, když to počítám kolem a kolem, za rok, co jsem byl nezaměstnanej (až na z mého pohledu stále běžící pracovní poměr a střádaný plat na ouřadě na Bažinách), jsem se k ničemu převratnému nedokopal. Jedna Vltavička, dva nebo tři čundříky, sem tam něco. Zas jsem si báječně odpočinul. Ale třeba takováhle regulérní návštěva nejbližšího žijícího příbuzného, to é-é. To bylo furt "příští měsíc", "hned po ...", no zkrátka piču leda. Pak zas hroznej shon, aklimatizace u PAC (Porouchané Anody Corporation), pak zas čundr na Čobolsko a vyšlo to až včíl. No, lepčí než za další půlrok, ne?

Pochopitelně chčije a chčije. Já už ani nepamatuju, kdy jsem ve Vídňu zažil rozumný počasí, ba Pekó už si ze mne dělá prdel, že su jak ten dešťové panďulák v tem domku na parapetu. Není možná daleko od pravdy.

Parkuju zas kdesi v hajzlu za tým potokom (tuším Dunaj se ta struha menuje), tam to znám, tam je hokejová hala a obchoďák s filiálkou mýho oblíbenýho čajkvelbu. Prikúpim čaj na zimu a nemusím se motat po centru. Dojedu krtkem.

Si tak kupuju lupeň, přinde ke mně místní bezdéčko a začne tradiční lamenty. Někde za prvním "brauche Hilfe" ho zarazím, dřív, než dojde ke "Geld" (nebo nedejbože "Gold"), omluvně krčím rameny a ukazuju na jízdenkomat útrapně přepnutej do angličtiny.

"Es tut mir sehr leid, ich verstehe nicht," omlouvám se hluboce jakožto zbla nerozumící cizinec.

Načež si před jeho zraky nabídnu ze stojanu německé noviny a pohroužím se do davu Turků proudících na sociální dopravu.

Mno, možná jsem neuplatnil svoji oblíbenou strategii se "skákal pes přes voves", ale otrapáka jsem se zbavil. Uznávám, patrně trochu nepřesvědčivě a zrádně. Když já tak nerad lžu.


Vodkaz nafurt   

Pátek, 14.12.2012 ... Naser si, jízdníku ...

Hluboce jsem zapomněl zaznamenat jednu etudu. Však to vidíte sami na fotkách - za tmy do práce, za tmy z práce (připouštím, že v prosinci to není žádné extra umění), tomu se říká dělat vod nevidím do nevidím ...

Takhle asi dva tejdny zpátky mi přišlo lejstro.

Bystrý čtenář pomne, že koncem října cestovali jsme ze Slovenského Ráje, cesta příjemná je, tedy cesta příjemná je, když už vůbec je. Když už přestane platit známé reklamní heslo "vlaky stojí, auta jedou" a dá se do pohybu i ajznbón. A ještě bystřejší si určitě vzpomene i na to, kterak jsme měli bratru necelé čtyři hodinky zpoždění, neboť bratom Slovákom namrzly elektrický šlauchy nad glajzama.

Pročež jsem nelenil, obratem počátkem listopadu podal reklamaci a požadoval vrácení části jízdného v souladu s nařízením Evropské Komise.

No, poměrně svižně, za necelý měsíc, mi přišel onen přípis, kde mi paní z Odúčtovny ...

... já prostě miluju tyhle názvy v těch socialistických podnicích, jako je "lampárna", "odúčtovna", ve stravovacích provozech například "vytloukárna vajec" nebo na jednom důlním provozu měli zaměstnance s názvem funkce "koupelník" ...

... tak tady mají například onu "odúčtovnu", což jest oddělení (kolikačlenné asi?), jehož pracovní náplní je chrlit přípisy, kterak jest jim líto, že si cestující má nasrat ...

... to jsem ale odbočil ...

... takže napsala mi paní z Odúčtovny Přepravních Tržeb, ano, správně bystré hlavičky, že si mám prý nasrat. Že nárok na odškodnění nevzniká mj. zásahem vyšší moci např. nepříznivé povětrnostní podmínky, záplavy, povodně apod.

Líbezbrýf od Časem Dojedeš ...

No, když se nad tím tak zamyslím - ony v danou dobu už vlastně žádné pro drážní dopravu nepříznivé povětrnostní podmínky nebyly. Jasně, byla zima, to nádražákům nedělá dobře. Ale pro provoz kolejových vozidel jako takových nešlo o žádné drama. Nebyla povodní podemletá trať, nezuřil hurikán Fero ani Laco, neležely stromy přes koleje (pominu-li ten lesní pych Cikánů poblíž Gánovců, jak skrz soupravu či pod umřelým vlakem podávali kradené dřevo).

Jediné, v čem byl problém, jak jsem pochopil, byla namrzlá trolej.

Keby železničári nedělali machry a nezkoušeli, do jaké míry je platná poučka z fyziky pro sedmé či osmé třídy základní školy, a sice že voda jest izolant, z ledem obaleného drátu tedy na pantograf elektróni neskáčou, kdyby přestali machrovat s elektrickejma high-tech mašinkama (který jim ještě cestou několikrát umřely) a místo toho vyvalili poctivýho dýzlovýho Sergeja, Brejlovca nebo Bardotku čili Ceckáč, mohlo to mazat údolím Váhu jak partyzáni, když si Hitler všimnul, že se Slovákům udělalo povstání.

Jenomže to by chtělo moc fištróna, že? V koloťukovejch tabulkách je napsáno, že v 7:10 pojede elektrika, tak prostě pojede elektrika, i kdyby byly Horní Uhry bez proudu a mělo to bejt v poledne.

Takže vidíte, jak i mazáka mojeho typu zblbne propaganda.

Ve své nabubřelé pýše jsem zapomněl, že "Co dráha jednou schvátí, to už nenavrátí". Dejte železnici do ruky kačáky. Tisíckrát vás může potkat příkoří, prachy jsou kde? V Žaludově prkenici.

Na druhou stranu je dobré vědět, že to s tou Evropskou Uhnijí nebude tak žhavý. Na České Dráhy a Železničnú Spoločnosť SlovensKo (nebo jak jsou tam ty velký písmenka, když je to zkratka ŽSSK?) si ani Uhnije nepřijde. Možná taky dobrý argument příště, až budou bečet, že něco kvůli Uhniji nejde.


Vodkaz nafurt   

Čtvrtek, 13.12.2012

Vodkaz nafurt   

Středa, 12.12.2012

Nejmagičtější ze všech magických datumů. Egimu je zcela nemagických 39. Papírově aspoň teda ...

Vodkaz nafurt   

Úterý, 11.12.2012

Vodkaz nafurt   

Pondělí, 10.12.2012

Vodkaz nafurt   

Neděle, 09.12.2012

Opička ...

V tom fialovým ...

Vodkaz nafurt   

Sobota, 08.12.2012

Vodkaz nafurt   

Pátek, 07.12.2012

Vodkaz nafurt   

Čtvrtek, 06.12.2012


Občas mi píše dědeček jedné brněnské hokejky, jenž byl v mládí (tedy cca padesát let dopřednedávna)
vášnivým fotografem (dědeček, nikoli hokejka).
Líčí mi teď naposledy, kterak jeho prvním fotoaparátem bakelitový Pionýr.
Hledám, jestli ho taky mám někde při ruce. Jo, mám.

Vodkaz nafurt   

Středa, 05.12.2012 ... No, zrovna včíl je ta nejchytřejší chvíle ...

Jeden Murphyho zákon tvrdí, že "Plánovač je uvědoměn o nezbytnosti modifikace plánu přesně v okamžiku, kdy je plán hotov (zákon známý též pod názvem 'Vzpomněli jste si právě včas')".

Ťapinčin šoukár potřebuje servis.

Pročež jedu přes celé Brno s ní do servisu. Tam ona nechá svoje vozidlo, já ji i s Alfikem naložím a jedu přes celé Brno zpátky.

Zrovna v momentě, kdy se doma převleču, že dneska už nikam nepůjdu a nepojedu, přičemž dám Ťapince klíče a doklady od svého auta ... volá mi můj starý brach, že by tuze nutně potřeboval koupit časopis (z nějž pro svoji práci potřebuje nějaké informace), který je v prodeji do dneška, zítra jde do stoupy a bude nové číslo.

Co byste mu na to řekli?

No, řekl jsem ... načež jsem se oblíkl, vyfasoval klíče a doklady a jel pro časopejsek ...


Vodkaz nafurt   

Úterý, 04.12.2012 ... Jaryn ...

Někde jsem ještě potřeboval utopit půlden dovolené, co s ním? Tak proč ne třeba dneska, že?

Ano, podlehl jsem Jágrmánii, s tím, že zápas s Kladnem bych klidně oželel, jak začne NHL, půjde Kladno hezky na dno, kam patří (ano, toto píšu v půlce ledna u vědomí toho, že bez NHL šťouchálistů dostala dneska Kometa od nich čočku). Takovýho Flekanca mám v soukromé sbírečce vyfocenýho už z jakýhosi toho Euro Hockey kdesicosi, ale Jaryna eště teda ne.

Drobný zádrhel - koliduje to s jediným koncertem Klíčů v Brně, už neexistující (pro účely výročí na chvíli znovusešlé) kapely.

No a?

Jágr bude, Klíč nebude.

Vezmu půlden dovolené. Stavím se na jednu třetinu vyfotit Jaryna. Stihnu koncert.

Jak řekli, tak udělali.

Takový přesčas, to je, má-li člověk časový prostor, vždycky příjemná věc z hlediska cifer na výplatních lístcích. Musí se tedy jednat o přesčas placený, ofkóz, jak by řekl latiník, ale to je u Porouchané Anody Corporation zcela jasná věc.

Přidělit půlnoční přesčasový úkol člověku, který má půlden dovolené, aby stihl hokej a koncert, to ovšem dokáže jenom náš "stáršij práporčik" Oleksii.

Matně si vzpomínám na šéfa Bóďu od EFXka: "Kamile, tak dobře, tak si teda vezmeš příští týden dovolenou, ale budeš chodit na noční ...".

Přesčas čili ouvrtajm se vleče jak Rusák z Československa, 35%, 36%, za dalších deset minut 37% ... pročež si, monitoruje proces jedním okem, stíhám ještě i zkonstruovat alternativní (rozuměj "Egiho") batterypack pro nový starý fotoaparát Minolta HiMatic F.


Vodkaz nafurt   

Pondělí, 03.12.2012

Vodkaz nafurt   

Neděle, 02.12.2012 ... Panika na škeblemrky ...

Zdá se mi sen ...

Kupříkladu jsem takto potkal bejvalýho velkýho šéfa Kvakina, jakoby už propuštěného z výkonu trestu. Špatné znamení. Dobrá stránka věci, že hovoříme stále o snu. Kvakin bručí brum-brum dál.

Vyvolával jsem nějaké fotky. Jednu část včera. Když jsem se chtěl k dodělávce vrátit, nějak jsem pořád nemohl namotat negativ na cívku ve zvětšováku, abych následně zjistil, že jsem minulou sérii udělal zrcadlově převráceně. Proč by stranově převrácený film neměl do zvětšováku pasovat, jest mi záhadou. Vždycky to zatím šlo.

Čímž jsem avšak způsobil značnou paniku mezi všelijakými spiritisty, okultisty a doomsayery a podobnými, kteří už notnou dobu věští konec světa, aniž by mi bylo jasno, jaký vliv na to moje "tajné šifry" (zrcadlově převrácené nápisy na fotkách) mohly mít a kterak se k nim moje fotky vůbec jakože měly dostat.

Nicméně z nich mám přeukrutnou legraci a s prudce dehonestačním záměrem je pohrdavě oslovuji "ufolozi škeblemrk" (ano, skutečně "škeblemrk", nikoli třeba "škeblomrd"), což mi v onom snu připadá neúprosně ostrovtipné. Ba ještě i ráno. I si to pamatuju natolik, že si tento výraz můžu napsat do poznámek na pozdější zpracování. Chcete-li o komkoli naznačit, že je hluboce mišugé, řekněte o něm přezíravě, že je ufolog škeblemrk, všici už budou vědět.

Pochopitelně dřív, než dojdu k fofrkonvi (už zcela mimo sen a dokonce i mimo postel) mi to už až tak vtipné nepřijde.

Postupem dne se rozhoduji, že pro příští tři týdny si budu dávat bedlivý pozor na zakládání negativu a pro jistotu nebudu dávat snímky z ruky.

Jestli se to někomu nechtělo číst celé, pak přikládám stručný agregátor: Když někomu z vás odteď řeknu, že je "ufolog škeblemrk", znamená to totéž, co doposud "debil".



Podle rosničkářů prý kalamita a 20 cm sněhu.

Vodkaz nafurt   

Sobota, 01.12.2012

Vodkaz nafurt   

 

A pokaváď má někdo extra zájem a nemá toho eště plný zuby, může si zavzpomínat na "starší zlatý časy":

05 / 2013, 04 / 2013, 03 / 2013, 02 / 2013, 01 / 2013, 12 / 2012, 11 / 2012, 10 / 2012, 09 / 2012, 08 / 2012, 07 / 2012, 06 / 2012, 05 / 2012, 04 / 2012, 03 / 2012, 02 / 2012, 01 / 2012, 10 / 2011, 09 / 2011, 08 / 2011, 07 / 2011, 06 / 2011, 05 / 2011, 04 / 2011, 03 / 2011, 02 / 2011, 01 / 2011, 12 / 2010, 11 / 2010, 10 / 2010, 09 / 2010, 08 / 2010, 07 / 2010, 06 / 2010, 05 / 2010, 04 / 2010, 03 / 2010, 02 / 2010, 01 / 2010, 12 / 2009, 11 / 2009, 10 / 2009, 09 / 2009, 08 / 2009, 07 / 2009, 06 / 2009, 05 / 2009, 04 / 2009, 03 / 2009, 02 / 2009, 01 / 2009, 07-12 / 2008, 06 / 2008, 05 / 2008, 04 / 2008, 03 / 2008, 02 / 2008, 01 / 2008, 12 / 2007, 11 / 2007, 10 / 2007, 09 / 2007, 08 / 2007, 07 / 2007, 06 / 2007, 05 / 2007, 04 / 2007, 03 / 2007, 02 / 2007, 01 / 2007, 12 / 2006, 11 / 2006, 10 / 2006, 09 / 2006, 08 / 2006, 07 / 2006, 06 / 2006, 05 / 2006, 04 / 2006, 03 / 2006, 02 / 2006, 01 / 2006, 12 / 2005, 11 / 2005, 10 / 2005, 09 / 2005, 08 / 2005, 07 / 2005, 06 / 2005, 05 / 2005, 04 / 2005, 03 / 2005, 02 / 2005, 01 / 2005, 12 / 2004, 11 / 2004, 10 / 2004, 09 / 2004, 08 / 2004, 07 / 2004, 06 / 2004, 05 / 2004, 04 / 2004, 03 / 2004, 02 / 2004, 01 / 2004, 12 / 2003, 11 / 2003, 10 / 2003, 09 / 2003, 08 / 2003, 07 / 2003, 06 / 2003, 05 / 2003, 04 / 2003, 03 / 2003, 02 / 2003, 01 / 2003, 12 / 2002, 11 / 2002, 10 / 2002, 09 / 2002, 08 / 2002