Máte z toho husí kůži, chcete se vrátit na hlavní stránku?
Tímdlenc zpátky na titulní stranu.
EGIHO DENÍK
Únor 2013

Archiválie a jiné relikviózní kecy ...

*** Nezapomeňte obzvláště při prázdninovejch cestách: Pozor, tohle jsou placené stránky !!! ***
(Více informací zde ...)Čtvrtek, 28.02.2013 ... Stěhování národů, koloběžka, malej René, jakož i jiné pitomosti ...

Velkej Andrei se už podruhý za půl roku stěhuje. Napřed se sestěhoval dohromady s krajanem Bogdanem, aby si měli aspoň jeden s druhým možnost pokecat. Včíl ho začalo pálit dobré bydlo a vyhlídl si ještě lepší bydlo, s Andreiem malým. Duo Červánek jak sviňa.

Budou to mít blíž do práce.

A jestli se nesežerou navzájem ...

Hele, pamatujete si jako malí haranti, jak jste se vždycky třeba jedno léto (nebo jenom část, dva měsíce, měsíc) nadchli pro něco, přičemž jste s tím skopičili do úplnýho zblbnutí? Abyste pak plynule přešli třeba zas na něco jinýho?

Já vím, jak takhle třeba v šesté třídě u nás frčely koloběžky. Nevím proč, nevím jak, ale nějak jsme každej někde vyštrachali nějakej přeukrutnej hustostroj (v mém případě ze sedmdesátých let), trochu vytunili (já třeba zlikvidoval nefunkční brzdy, čímž jsem získal pak při brždění zajímavé žlábky na podpatcích u několika párů bot) a od Slavíčkové na Hakenku to tady bylo jak koloběžkový Hells Angels. Kolem prázdnin nás to zas přešlo.

Ale o to ani tak nejde ...

Tady, jak bydlel Andrei doposud, tady je taková prolejzačka. Jestli snad stavařům zbyly dva tři zbytný panely? Dnešníma normama EU by to asi neprošlo. Ale tohle hřiště ještě neprošlo žádnou hovadnou revitalizací, vidíte na něm ty původní socialistický prolízky taky, navíc to je poctivej železobeton a nevím, nakolik by se případný odstřel líbil okolním nájemníkům.

Taky už si nepamatuju tak docela přesně kdy, ale vím tuty, že svýho času to bylo naše eldorádo s malým Reném. Takovej další případ ze základky. Dokázali jsme si do toho vpašovat jakýsi extra dramatický příběhy. Blbý je, že už dávno netuším jaký. Nicméně něco mezi kovbojama, CI5 a Janem Roháčem z Dubé (mám dokonce pocit, jestli jsme té ruině pod vlivem nějakýho mrdnutýho Jiráska neříkali Sion?).

Nevím podrobnosti, fakt ne. Ale přesně, když tamtudy tak každý dva tři roky jdu, vím, že tohle bylo dějištěm nějakých mordýřských eskapád.

Hele, a když už su tak u toho vzpomínání ...

Už jsem zmínil malýho Reného (tenkrát teda malýho), zmínil jsem koloběžku ...

Pamatujete si někdo tak z první půlky osmdesátejch let fóliovou gramodesku (kde to vyšlo? v ABC?) s písničkou:

"Nač se trmáceti pěšky, od čeho jsou koloběžky, řek si malej René,
vydyndal si zbrusu novou koloběžku fialovou, kampak se to žene?
Kolem pana Bláhy projel jako šíp,
vjel do jízdní dráhy, tam ho zajel džíp,
jakživi jste neviděli takovouhle sobotu,
ruka v sádře noha v sádře, koloběžka ve šrotu ..."

Říká to někomu aspoň náznakem něco?


Vodkaz nafurt   

Středa, 27.02.2013


Na kafe za tetou Gazelou, vím.
Nicméně nevím, co jsem vyváděl. Můžete vzít zavděk naprosto nicneříkající fotkou jakýchsi kačenek,
přitom tohle určitě nebyl záměr. Nebo vzít zavděk záměrem a já vám doplním ty rozmazané a křivé
fotky ulice. Fakt vím, kde a proč, nevím, co jsem tím chtěl říct. Che.

Vodkaz nafurt   

Úterý, 26.02.2013


Ááá, technická poznámka. 2 litry voleja.
Su zvědav, za jak dlouho je ohnívák Oslík schlamstne.
(Teď už vím, že cca do konce dubna. Litr na měsíc. Hm.)

Vodkaz nafurt   

Pondělí, 25.02.2013 ... Je to v Pirně ...

Mnoho bylo naděláno svého času vtipů na Američany a jejich přeukrutně hloupé redaktory a žurnálisty, jež v televizních rychlozpravodajstvích na přehledových mapkách občas dokáží například umístit Česko do Čečenska (konec dubna potvrzuje má slova) či naopak, prohodit do trojúhelníku pár hlavních měst, ze Špidly nebo kterého toho zevla udělat polského premiéra a podobně. Ne, že by to často byl takový rozdíl, ne, že bychom Polákům nelíbali ruce, kdyby si tu pakáž vzali třeba všechnu (nasolili technickou solí a namleli s koninou nejlépe). Nicméně Američané jsou díky těmto titulkům cílem častých internetových šprýmů a jsou z nich děláni überdebilové.

To si takhle na hajzlu listuju Reflexem z předminulého týdne, načež narazím na zcela jedinečný článek světoběžné osmnáctileté studentky, jíž se udělala potřeba podělit se o své zážitky a životní zkušenosti (inu nic, už tam byli i horší zoufalci v této rubrice) ze šestiletého studia na gymnáziu v Pirně.

Cca desetkrát je v článku zmíněno Labe, na jehož březích se malebné maloměsto rozkládá, na jehož březích se v horku dá slunit, lze se tam procházet a jde odtam po cyklostezkách dojet až to severních Čech, odkud slečna pochází. Též jest možno tam potkat na břehu Labe nacionalisty a neonacisty, což je ovšem pouze okrajový jev, neboť vzhledem k nacistické minulosti jest všechno nacistické opovrhováno a zavrhováno (cha cha cha), kupříkladu v žádných oficiálních tiskovinách nebo propagačních materiálech se nesmí objevit dvě šestky vedle sebe (do piče, teď mně řeknite proč ...? a co číslování stran? 66 teda vynechávaj? za to tam jako náhradu dají dvě strany 88 například?).

A včíl vám to vrtá hlavou ...

Neřekli byste, jak vám rozhodí přiložená mapka sraní, když máte Pirnu zafixovanou jako (svého času) poměrně škaredou díru někde na spojnici ČSSR-Drážďany-Berlín.

Když si nejste schopni na hajzlu takhle narychlo uvědomit, jestli se něco nezměnilo teď nově podle některé ze směrnic EU na toku Labe z Kérkonoš přes Děčín do Hamburku?

Mám tam sice nouzové čtení typu Rathových motáků z lochu a podobně hodnotných spisků, když přijde sraní znenadání a dotyčný si nestíhá přivzíti jiné aktuálnější čtivo. Ale autoatlasem naše WC (asi ale jenom doteď) neoplývá.

Tak zkoumáte, jak asi ty cyklostezky do těch severních Čech vedou. Snažíte se představit si, jak přešaltrovat řeku a obrátit ji do jiného moře.
Přece není možné, že by v pamětech osmnáctileté Sudeťačky v časopise vydávaném švýcarsko-německým mediálním koncernem (německá preciznost, důkladnost a perfekcionismus akcentovány v článku cca 7x) udělali tak katastrofální chybu a mrdli vám DeDeRónskou Pirnu kamsi pod Regensburg, možná tak jako někde u Pasova (Labe nebo Dunaj, chuj s tym), kdyby to nebyla pravda a to Labe tam nepřekopali. To můžou přece jenom hloupí USÁci.

Nebo ...?

Nebo že by soudruzi z NDR někde udělali chybu? Nebo z Reflexu?


Vodkaz nafurt   

Neděle, 24.02.2013

Vodkaz nafurt   

Sobota, 23.02.2013

Tuze přeukrutně skvostná přednáška o dalším trabantím putování, tentokrát Jižní Amerikou.

Tak jsem se do toho zažral, že jsem i v rámci projekce zapomněl pořídit pár snímků. Nedejte se zmást alternativním a intelektuálním vzezřením ostatních návštěvníků ve foyer, ty potvory vám vlezou všude. Kromě besedy o dvoutaktech tam byly taky všelisjaký čerňošský šamanský bubnování (předváděný dvěma bělošskýma studentkama) a vůbec takový lapálie, kterým se jen s vypětím všech sil dalo vyhnout.

Ale jestli ještě na Dana Přibáně (pokud zase nezapadne v kalamitě a nebude mít dvě hodiny zpoždění) a ten špektákl kolem Trabantů Egu a Babu narazíte, neváhejte. Stojí to za to.

A mimochodem, až příště bude zas někdo žehrat na neschůdnost terénu na mých krátkých vzdušných vycházkách, utkvělo mi jedno zásadní moudro: "Kde je vůle, tam je cesta."


Vodkaz nafurt   

Pátek, 22.02.2013

A zrovna v takovejchdle srancích vám musí v pátek dojít fotopapíři. Teda oni došli už ve čtvrtek, ptal jsem se tych Fejcbuků, jestli někdo nemá cestu přes město ... neměl. Otázka obdržela několik "lajků", několik potom zase i zmizelo, například od Blánč, které záhy došlo, že pracuje za rohem od Fota U Jakuba a že by se jí to valně mohlo týkat.

Kurvadrát.

Ano, nakonec mi původní krabička vyšla na papír přesně a vlastně jsem cestu sranci (což je spisovnější tvar od srancema) absolvoval zbůhdarma ...


Vodkaz nafurt   

Čtvrtek, 21.02.2013

Vodkaz nafurt   

Středa, 20.02.2013

Vodkaz nafurt   

Úterý, 19.02.2013

Vodkaz nafurt   

Pondělí, 18.02.2013

Vodkaz nafurt   

Neděle, 17.02.2013 ... Nejlepší zimní sport - plavání ...

Na otočku do Györu.

První věc: už vím, že rozhodně neměnit prachy u šejdíře na hranicích. On ten kurs vypadá sice poměrně hezky. Nicméně je tak fikaně zákeřně napsanej, že na tom tečete bratru snad čtvrtinu. To ten přičmoudlej šizuňk v Šalingradu u role není takovej zloděj jak tady ...

Malá náplast na léta příkoří cestou domů ...

Na benzínce u Břeclavi mají kafomat. Takovej ten sice drahej, 30 Kč za presso, ale to presso dělá tenhle typ zase poměrně dobrý.

Hodím do toho padesátikačku.

Vrátí mi to tři desetikoruny.

Potud příjemné.

Nicméně mi jedna vyklouzne z ruky a zapadne do škvíry pod kafomatem.

Ty kurvo jedna. Tak to ne, to tam přece nenechám?

Vezmu si takovou tu špejli míchací a zašmátrám pod kafomatem.

Vylovím dvě desetikoruny.

Čili? Presso za 10. Hezký.

Co teď s tím? Normálně, když mi někdo vrátí víc, řeknu to. Tohle ale není normálně. Ten automat je jednak cizí společnosti, s obsluhou benzínky to nemá nic společnýho. A když vám to sežere prachy, máte tam infolinku, kde vás pošlou do piče leda tak. Tak to rozhodně ne.

A za druhý - je to prostě kompenzace všech příkoří, co jsem se od kávových automatů za ty roky (pokud se nepletu, první byl v Brně na nádraží někdy v roce 1991 nebo 1992) dočkal. Kolikrát mi vytekla jenom teplá voda? Nebo prohrčelo kafe před vočima do odpadu, bo nebyl kemílek? He? A kolikrát se ta sračka vůbec nedá pít?

Nasrat. Někdy i toreador prohraje.


Vodkaz nafurt   

Sobota, 16.02.2013

Vodkaz nafurt   

Pátek, 15.02.2013

Kometa - Carovy Vary ... 4:0


(Více foto zde ...)

Vodkaz nafurt   

Čtvrtek, 14.02.2013

Vodkaz nafurt   

Středa, 13.02.2013

Kometa - Tydýti ... 3:2sn


(Více foto zde ...)

Vodkaz nafurt   

Úterý, 12.02.2013

Vodkaz nafurt   

Pondělí, 11.02.2013 ... Zločinecká palice ...

Pořád nevím, jestli jsem spíše adoptoval kolegu Andreie nebo jsem byl spíš adoptován tou jejich rumunskou mafií. Možná jsem byl adoptován tou jejich rumunskou mafií, neboť jsem adoptoval kolegu Andreie.

Ráno snídaně, kafe, cigareta, cigareta, kafe, cigareta, cigareta, oběd ...

Není divu, když spolu jdeme i na hajzl (prozaičtější, než by se mohlo zdát - je cestou z kuřácké terasy zpět do kanclu).

Plus soukromě: návštěva, stěhování, pošta ...

Dneska inovace:

"Mihai, kde je tady poblíž holič? Potřebuju ostříhat vlasy."

Vysvětlím. Ukážu na mapě. Vysvětlím a ukážu na mapě. Pak, jelikož jedu stejně okolo, vezmu ho k holičství. Ukážu v ulici. A proč bych nezašel pozdravit dámy holičky, že?

Přičemž můžu rovnou i tlumočit Andreiovy nápady. Já to mám jednoduché, pokud holič nechápe, zavelím "Jarda Jágr dvacet let zpátky". Sem prý často chodí zaměstnanci z nedalekých nadnárodních korporací, ukážou vstupní kartu nebo osobní průkaz s fotkou a je jasno. Ne tak s Andreiem. Jeho vize střihu je poměrně složitější a sestává z kombinací různých hodnot milimetrů. Ve finále to má být styl "americký mariňák", s jeho obličejem to dává spíše výsledek "abonent galejního veslařského klubu".

"Dámy, hlavně si kolegu, prosím vás, zapamatujte na příště."

"No, to nevím. Vás si zapamatovat, to je něco jiného, to je jednoduché, vy jste takovej ... hmm ..."

"Hmm, excentrik, co?"

"To jste řekl vy. Chtěla jsem říct snadno zapamatovatelnej."

"Tak si pamatujte tady kámoše, že je to ten kolega od snadno zapamatovatelnýho excentrika. Možná vám pomůže dát mu nějakou přezdívku. Třeba: Andrei Zločinecká Palice ..."


Vodkaz nafurt   

Neděle, 10.02.2013 ... Pomalu místy zrychlených přesunů ...

Čas na druhou víkendovou fotovycházku a odzkoušení pár fotohokuspokusů.

Klasika: nikde nic a my uprostřed toho.

Nejvýznamnější meta: křížek a několik vyarcheologovaných šutrů uprostřed bývalého vojenského prostoru, na místě, kde před tisícem let bývala vesnice.

Na asfaltce, kudy jsme běhali kdysi zrychlené přesuny (ano, je to TEN výcvikový prostor - Malhostovice), nás chytla vánice a nepustila se až do Kuřimi.

A tam, kde bývaly ubikace, je nyní hospoda. Přesněji - tam je nyní zavřená hospoda. Též tam chovají kozy. Bohužel asi taky jenom přes léto.

Resumé: vynikající akce.

Více fotek tuná ...


Vodkaz nafurt   

Sobota, 09.02.2013

Vodkaz nafurt   

Pátek, 08.02.2013

Mám opíčovat jeden ukrutně pomalý server. Už ho znám. Taková lemra líná.

Měl jsem zato, že nad ním zas budu sedět do tří do rána a sledovat přesejpací hodiny, ne, že by ten server plnil moc novějších funkcí, ale že to bude poměrně jednoduše nasyslený "ouvrtajm, pyčo, ouvrtajm".

Jenže mne vypekl, rošťák, a nechal si všechny opravy a úpravy oproti všem předpokladům vnutit v rozsahu pracovní doby, svině jedna.

Sedím v noci u počítače, popíjím Earl Grey čaj a čtu si nálezy Ústavního oudu. Zajímavá náplň večera.


Vodkaz nafurt   

Čtvrtek, 07.02.2013

Vodkaz nafurt   

Středa, 06.02.2013

Vodkaz nafurt   

Úterý, 05.02.2013


Test Minolta Hi-Matic F.


Pišišvor se hl. Kél malér.
Pod tou skříňkou se tedy pravděpodobně namísto sušení fotek do budoucna bude konati svištění sviště.

Vodkaz nafurt   

Pondělí, 04.02.2013 ... Cos shnilého v lidosprávě - Zlodějka hovoří ...

V běžném koloběhu dní existuje poměrně málo věcí odpudivějších, než je pondělí.

Namátkou bych však mohl jmenovat pondělí, kdy dopoledne musíte k soudu.

Avšak pokud vezmete pondělí, kdy dopoledne musíte k soudu, pořád ještě to dokáže trumfnout pondělí, kdy dopoledne musíte k soudu a tam se dívat na zlodějský obličej Pyjavice, zlodějky z Kobylince.

Nicméně tribunál toužil ji slyšet bez ohledu na pocity mého žaludku.

Pozitivnější aspekt na celé věci je sledovat ji, jak se kroutí jak zmija, dyž ju bacíte klackem, v okamžiku, kdy musí přiznat, že byla usvědčena ze zlodějiny. A stejně tak Pučmidrát, její Stoupa, že jest ze stejné prdele a na vyhryzávání státních zdrojů pro dobro ODS a spřízněné pakáže se podílel spolu s ní. Žádný nevinný blbeček sebraný z Electroworldu zachráněný před doživotním rovnáním zboží do regálu, nýbrž zcela regulérní chmaták, aus Kobylinec, ofkóz. Jestliže se mi takto udělalo šoufl po snídani, tahle chvíle mi dodala náladu k obědu.

Jinak se modrá straka motá do svých choromyslných výplodů a dokáže si protiřečit ob dvě věty, no prostě klasika, jak když máte jakýkoliv hovor s takovou lůzou.

http://www.bystrcnik.cz/?p=22699


Vodkaz nafurt   

Neděle, 03.02.2013

Vodkaz nafurt   

Sobota, 02.02.2013

Vodkaz nafurt   

Pátek, 01.02.2013

Vodkaz nafurt   

 

A pokaváď má někdo extra zájem a nemá toho eště plný zuby, může si zavzpomínat na "starší zlatý časy":

05 / 2013, 04 / 2013, 03 / 2013, 02 / 2013, 01 / 2013, 12 / 2012, 11 / 2012, 10 / 2012, 09 / 2012, 08 / 2012, 07 / 2012, 06 / 2012, 05 / 2012, 04 / 2012, 03 / 2012, 02 / 2012, 01 / 2012, 10 / 2011, 09 / 2011, 08 / 2011, 07 / 2011, 06 / 2011, 05 / 2011, 04 / 2011, 03 / 2011, 02 / 2011, 01 / 2011, 12 / 2010, 11 / 2010, 10 / 2010, 09 / 2010, 08 / 2010, 07 / 2010, 06 / 2010, 05 / 2010, 04 / 2010, 03 / 2010, 02 / 2010, 01 / 2010, 12 / 2009, 11 / 2009, 10 / 2009, 09 / 2009, 08 / 2009, 07 / 2009, 06 / 2009, 05 / 2009, 04 / 2009, 03 / 2009, 02 / 2009, 01 / 2009, 07-12 / 2008, 06 / 2008, 05 / 2008, 04 / 2008, 03 / 2008, 02 / 2008, 01 / 2008, 12 / 2007, 11 / 2007, 10 / 2007, 09 / 2007, 08 / 2007, 07 / 2007, 06 / 2007, 05 / 2007, 04 / 2007, 03 / 2007, 02 / 2007, 01 / 2007, 12 / 2006, 11 / 2006, 10 / 2006, 09 / 2006, 08 / 2006, 07 / 2006, 06 / 2006, 05 / 2006, 04 / 2006, 03 / 2006, 02 / 2006, 01 / 2006, 12 / 2005, 11 / 2005, 10 / 2005, 09 / 2005, 08 / 2005, 07 / 2005, 06 / 2005, 05 / 2005, 04 / 2005, 03 / 2005, 02 / 2005, 01 / 2005, 12 / 2004, 11 / 2004, 10 / 2004, 09 / 2004, 08 / 2004, 07 / 2004, 06 / 2004, 05 / 2004, 04 / 2004, 03 / 2004, 02 / 2004, 01 / 2004, 12 / 2003, 11 / 2003, 10 / 2003, 09 / 2003, 08 / 2003, 07 / 2003, 06 / 2003, 05 / 2003, 04 / 2003, 03 / 2003, 02 / 2003, 01 / 2003, 12 / 2002, 11 / 2002, 10 / 2002, 09 / 2002, 08 / 2002