Máte z toho husí kůži, chcete se vrátit na hlavní stránku?
Tímdlenc zpátky na titulní stranu.
EGIHO DENÍK
Březen 2021

Archiválie a jiné relikviózní kecy ...

*** Nezapomeňte obzvláště při prázdninovejch cestách: Pozor, tohle jsou placené stránky !!! ***
(Více informací zde ...)Pondělí, 22.03.2021 ... Užofka Reloaded ...

Já vím, byla to chyba. Byla. Ale už s tím nic nenadělám.

Šklebáci si poručili televizi, nechali si ji zapnout a šli z vobejváku do prdele. To voni tak dělaj, gumenné. A já, vůl, místo červenýho tlačítka stiskl "Co dávaj kde jinde?"

Zrada.

Užofka Jedenást. Po asi patnácti letech. Furt to žije. Nesmrtelná žoužel.

Pravda, z toho, co si pamatuju, tak je tam z původních šilců jenom Sejmour. Všichni ostatní už se prostřídali, tipuju, že i několikrát, jenom Sejmour furt slouží (slouží, nikoli souloží) na dopravce, asi ho nikde jinde nescó. Všechno ostatní ale zůstává. Například, že dopraváci běhají po městě v civilu s obrovskýma bouchačkama a řeší ...

Tak v dnešním díle řeší únos, transplantace a nelegální obchod s orgánama (myšleno tělesnýma, nikoli s fízlama). Ano, furt ti dopraváci. Hluchavky. Ale popořadě.

Sejmour má pochopitelně novýho parťáka, voni jsou vždycky těžcí kamoši, ale reálně s ním nikdo dlouho nevydrží. Tohle je 23. série. Asi v žádných dvou neměl stejnýho poskoka. Tak tady má zase fungláka jménem tRennér. Uvidíme, jestli vydrží do švestek. Tedy Sejmour s tRennérem od dálniční policie zevlí a zašívají se kdesi v centru města a dlábí si do palic svačiny hamburger/kebab štajl. Přičemž, to je ale náhodička, přímo na parkovacím místě před nima dochází onlajn k únosu sanitky. Ozbrojení pašíci vyhánějí legitimní posádku nebo aspoň její většinu aus. Sejmour tedy odkládá svůj burger na kapotu a tasí pištol. Rozpoutává se přestřelka jak u O.K. Corralu.

Sejmour, takto dopravní esenbák, tasí uprostřed Kolína nad Rýnem bambitku a otevírá výměnu kulek. Povšimněte si na vehiklu kruhové záslepky vpravo vedle SPZ a hranaté pod blinkrem.
Nelení však ani padoušové a palbu opětují. Vozidlo schytává vizuálně přeukrutné dacky, reálně Glock neprostřelí ani plech a ani okno. Inu, rakouský šlendrián proti poctivé německé práci.
Tedy jediné zásadní poškození, které po mnoha a mnoza zásazích z padouších pištolí vozidlo schytá, jsou vypadlé ty zmiňované záslepky.

Vzdor předchozím událostem se Sejmour s tRennérem ani nepokusí zkontrolovat stav svého auta. Jako jednodušší řešení je v policejních kebulích napadá zrekvírovat první projíždějící vozidlo, pokud dobře vidím, jde o milionový Ford Mustang GT. Nakráčí doprostřed vozovky, namíří řidiči na hlavu dvě stříkačky a oznámí mu: "Policie. Vystupte si. Ven!!." No, prostě fakt SNB.

Jmou se pronásledovat prchající sanitku s únosci.

Ti nejsou ovšem naprostí idiotové, pročež za jízdy - už na dálnici - vyhodí z jedoucí sanitky posledního zapomenutého lapiducha a jmou se pokoušet o eliminaci pronásledovatelů.

Čili zatímco původní BMW neutrpělo prakticky žádný významnější šrám, zde u Mustanga padouš několika ranami ustřelí zepředu shora dekel motoru.
Což autíčku způsobí explozi zezadu zdola.
Až takové BUM, že to autem jebne do kotrmelca. To devítimilimetrový střelivo je strašný svinstvo.
Auto dopadne na střechu, kterou tento počin zarovná se zbytkem karoserie. Podívejte se schválně někdy v autě, kde je spodní hrana okna.
Celý nový střelecký incident se odehrává, zcela samozřejmě, v místě, kde je uvízlý kamion s obrovskýma bombicama explozivního plynu. D1 hadr. Hořící červený Mustang doklouže po střeše pod uvízlý náklaďák, kde se zapasuje, otevřou se dveře na obou stranách a z nich vyběhnou živí a zdraví původně nepřipoutaní Sejmour s tRennérem.
V mžiku se zorientují, pochopí situaci, opustí vpředu vpravo zapasované vozidlo a podaří se jim utéct zavčasu, než explodují vzadu a vlevo tlakové nádoby.
Spolu s celým okolím.

Jestliže by někdo nabyl dojem, že je událostí dosti na celou sezónu, není tomu tak. Zatím šlo o první čtyři minuty a z pohledu Kolína nad Rýnem očividně o obyčejnou poobědovou kratochvíli.

Teprve nýčko se dostáváme k vlastnímu ději, když ti dva vymóglové na místě vyslechnou neotřeseného a nezraněného saniťáka vyobcovaného z jedoucí sanitky. Ten jim vyjeví krutou realitu - v sanitce bylo převáženo srdce k transplantaci. To je akorát tak práce pro naši dopravku.

Děj se nám rozpadá do dvou linií.

Jedna je mezinárodní gang obchodníků s orgány.

Druhá v místním špitále, kde aktuálně stojí na střeše pacoš a sce hópnót důle.

K zásadnímu ščestí všech zúčastněných je neščastný skorosebevrah v lazaretu ... pampadám ... tRennérův dlouholetý kamarád. Spolu kdysi kalili na zemi, spolu kalili na jeřábu, spolu z jeřábu shodili kontejner, který odpálil opět jakýsi zásadní výbuch a srovnal se zemí půlku místních doků. Tento companero měl být dnes operován ... a není!! A ščím měl bejt operován? Ne, opravdu ne slepák nebo hemoroidy. Mělo mu být transplantováno srdce.

tRennér mozkovým myšlením vytvoří dedukci, že ukradené srdce ze sanitky bylo určeno pro jeho kumpána, lokalizuje únosce a s bouchačkou v ruce si jde pro hercnu. Tím se setkává s příjemcem, který bez onoho nového srdce zkoží, ale tento velkoryse uznává, že kradené srdce nechce, jenom legální, jak mu bylo slíbeno. Hlavní padouch si to ještě pojistí, když pacienta pro jistotu zastřelí, aby si to nerozmyslel. Tedy ... zastřelí tRennérovou zbraní, o niž přišel při strkanici. Tento, aby padouchovi rozvolnil možná důkazní břemena, sebere mu svoji pištul a vystřelí do vzduchu, aby měli na rukou povýstřelové zplodiny oba.

Avšak při těchto kratochvílích se mu podaří aj ukořistit transportní chladicí box, ponechává padouchy v suterénu a jme se prchat směrem ku nemocnici se svým kamikem, jemuž jede pumpa už jenom na 15% podle sdělení ranhojičů.

Pronásledován zásahovou jednotkou a Sejmourem, který onu zásahovku kolegiálně svede z cesty.

Zádrhel.

Box hlásí stoupající teplotu.

A je v něm díra jak od projektilu.

Průser. Srdce se mu zkazí? Ale ne. tRennér nachází i v realitě existující kempovou putyku, pro filmové účely má tato ovšem machlberry. tRennér neváhá, jakožto princip krajní nouze vylomí dvéře a jme se hledat led. Což jest špaténka, bo krčma je asi machl dlouho, v ledničce teplo, proud Netanjahu a v mrazáku akorát voda a obaly od rozpuštěných nanuků. Piču a né že led.

Obkličuje jej aj s hospodou na správnou stopu vrácená zásahovka.

Však dospívá mu na pomoc turecký kolega Sejmour, který fikaně zastavil ostatním polišům za zády a prolezl kanálem.

Viribus unitis přicházejí na řešení problému chlazení teplajícího srdéčka: od výčepu bomba s tekutým CO2, kterým zvenčí oplynovávají box konstruovaný tak, aby vnější vlivy neměly projevy ve vnitřní teplotě. Realita ovšem zde nezafungovává, vnější vlivy projevy ve vnitřní teplotě mají a srdce se chladí až na správnou provozní hodnotu.

Transportní box v autě a díra v něm (v boxu, ne v autě).
Nachlazování termoodolného boxu zvenčí pomocí CO2.

Prolezou kanálem zpět za záda zásahovky a pustí se do prchání. Zásahovkou následováni a pronásledováni, tito poněkud nelibě nesou stále onen incident v předchozí nemocnici.

Krásná přehledná krajina.
Mírná pravotočivá zatáčka, ale stále žádné vozidlo v protisměru ...
... po následující půl vteřiny. Přesně v okamžiku, kdy Sejmour počne předjíždět kamion a traktor, odnikud se zjeví zase jedno solitérní policejní vozidlo ...
... do nějž Sejmour jakožto dopravní policejní odborník zcela neomylně nakouří.

 

Sejmour smýká tRennéra od místa havárie, tento vzpíná ruky zpět a lká: "To srdce, to srdce!!"
Načež to urobí mocné WHAM a havarovaný šoukár vyletí do povětří.
Majó v tej Germánii furt takový vikslajvantový auta holt.

 

Přes dramatičnost exploze očividně požár nebyl tak žhavý, protože vrak není ani moc explodovaný, ani moc ohořelý, on hořel teda, pravda, hlavně interiér s transplantačním boxíkem. Crew si na klid počkali na hašiše, tito z pozůstatků onoho PKW vykostili jen tak trochu žertovně očouzený kufřík, otevřeli a letmým zkoumáním vydali rezultát: "Box je prázdný."

Tak. Zrada. Box je prázdný. To museli mafiáni box vyměnit a svést je tímto na špatnou stopu.

Sejmour s omluvou jednou ranou pěstí uzemní velitele zásahovky na K.O. Jelikož si jich nikdo z kukláčů ani nikdo jiný nadále nevšímá, uzme Sejmour tRennéra s pouty na rukou (tRennér, nikoli Sejmour), přivlastní si černou Mercedes od knokautovaného velitele, praví: "Jsme zpátky ve hře," a jedou do prdele. Sejmour obdaří tRennéra klíčkem od pout.

tRennnér se Sejmourem se díky jakési fotografii z letáčku dodedukují k faktu, že mafíci ovládají i letecký transport orgánů a opodál je letiště a na něm heliport zdravotnické služby. Tam tuší přítomnost orgánové Kozy Nostry. tRennérův kamarád čekající na orgána mezitím několikrát umírá a je několikrát resuscitován.

Přiřítí se na letiště, kde jen tak cvičně bez bližších dotazů zastřelí několik z tych bašibozuků.

Avšak bašibozucký ataman překvapí tRennéra, ohrožuje jej pištulí a nevlídně k němu hovoří.

S jakousi kůl hláškou na rtech tRennér vytasí handgranát uzmutý v protiteroristické Mercedes a jebne ho padoušovi do vrtulníka.
Záporákovi detonace trochu ožehne džanky, tRennér však ví, že pět metrů od exploze obranného granátu stačí se otočit zády a mírně přikrčit.

 

Hlavní bašibozuk. Dokonce jednou po tRennérovi šísne. Ani jeden z našich kladných hrdinů už nemá zbraň nebo alespoň náboje. Povšimněte si černo-vínové kravaty.

Sejmour opět páchá záchranu tRennéra. Usadí se do uzmuté Mercedes, rozjede jak Majkl Najt a z jedoucího šajzewagenu vyskočí. Při své frekvenci tří až pěti demolition derby za půl dne čistýho času v tom má trénink a nedokáže ho to díky několika zdařilým přemetům nijak ohrozit.

Samojedoucí Mercedeska napere do barelů pravděpodobně s jakousi hořlavinou. Mezitím tRennér béře kramle aj se srdečním boxem. V pozadí u hangáru sedí pan Ďulák bez vousů a s jasně červenou kravatou. Po první explozi pan Ďulák mizí.
Z plamenů tRennérovi proletí kolem hlavy SPZka z Mercedes. Paradoxně správná. Už si na to dávaj svinskýho bacha, aby nejakýmu pobóchancovi (třeba jako mně) nedali zas záminku mrčet, že je to úplně jiná tabulka, nebo aspoň jiným písmem. Ne, správná, K-ES-457.

 

A tady dochází k asi nejpřekvapivějšímu momentu kinematografického veledíla.

Letící Mercedeska za sebou sice táhne vocas vohnivej jak Halejova kometa, ale už už to vypadalo, že by to mohlo dobře dopadnout ...
... když pod ní zčistajasna exploduje bez zjevné příčiny hangár. Prostě nic nic nic a dřív, než hořící auto doletí k budově, vyšlehnou z ní plameny.
Inu, ti pyrotechnici to v tom Dojčlandu taky nemaj jednoduchý.

 

Takže vlastně poměrně klídek, zdemolovali jenom půl letiště, avšak získali správný box a s dočista správným srdcem.

 

Dobře to, pochopitelně dopadlo, tRennérův káma dostal transplantovanou novou antikvární hercnu, komunikuje a je happy.

Je to krásné. 23 let od začátku natáčení a jak se nám dálniční hlídka skvěle vypracovala.

Vodkaz nafurt   

 

A pokaváď má někdo extra zájem a nemá toho eště plný zuby, může si zavzpomínat na "starší zlatý časy":

05 / 2013, 04 / 2013, 03 / 2013, 02 / 2013, 01 / 2013, 12 / 2012, 11 / 2012, 10 / 2012, 09 / 2012, 08 / 2012, 07 / 2012, 06 / 2012, 05 / 2012, 04 / 2012, 03 / 2012, 02 / 2012, 01 / 2012, 10 / 2011, 09 / 2011, 08 / 2011, 07 / 2011, 06 / 2011, 05 / 2011, 04 / 2011, 03 / 2011, 02 / 2011, 01 / 2011, 12 / 2010, 11 / 2010, 10 / 2010, 09 / 2010, 08 / 2010, 07 / 2010, 06 / 2010, 05 / 2010, 04 / 2010, 03 / 2010, 02 / 2010, 01 / 2010, 12 / 2009, 11 / 2009, 10 / 2009, 09 / 2009, 08 / 2009, 07 / 2009, 06 / 2009, 05 / 2009, 04 / 2009, 03 / 2009, 02 / 2009, 01 / 2009, 07-12 / 2008, 06 / 2008, 05 / 2008, 04 / 2008, 03 / 2008, 02 / 2008, 01 / 2008, 12 / 2007, 11 / 2007, 10 / 2007, 09 / 2007, 08 / 2007, 07 / 2007, 06 / 2007, 05 / 2007, 04 / 2007, 03 / 2007, 02 / 2007, 01 / 2007, 12 / 2006, 11 / 2006, 10 / 2006, 09 / 2006, 08 / 2006, 07 / 2006, 06 / 2006, 05 / 2006, 04 / 2006, 03 / 2006, 02 / 2006, 01 / 2006, 12 / 2005, 11 / 2005, 10 / 2005, 09 / 2005, 08 / 2005, 07 / 2005, 06 / 2005, 05 / 2005, 04 / 2005, 03 / 2005, 02 / 2005, 01 / 2005, 12 / 2004, 11 / 2004, 10 / 2004, 09 / 2004, 08 / 2004, 07 / 2004, 06 / 2004, 05 / 2004, 04 / 2004, 03 / 2004, 02 / 2004, 01 / 2004, 12 / 2003, 11 / 2003, 10 / 2003, 09 / 2003, 08 / 2003, 07 / 2003, 06 / 2003, 05 / 2003, 04 / 2003, 03 / 2003, 02 / 2003, 01 / 2003, 12 / 2002, 11 / 2002, 10 / 2002, 09 / 2002, 08 / 2002